Bohoslužby

Pravidelné bohoslužby:
Bohoslužby se konají pravidelně v neděli a velké svátky, jinak podle vyhlášení duchovního správce.

Obvyklé začátky bohoslužeb:

  • Neděle – sv. liturgia 9:00 hod.

    o 1-krát měsíčne se koná sv. liturgie v kapli sv. Jozefa v Kyjově v 10:00 hod podle aktuálního měsíčniho rozpisu.

  • Velké svátky v pracovné dny – sv. Liturgia 9:00 hod.

  • Večerní bohoslužby, akafisty se slouží podle měsíčniho rozpisu v čase

    o Březen – Říjen (jar, leto) 18:00
    o Listopad – Únor (podzim, zima) 16:00 

  • Liturgie za pozůstalých, parastas, křty, svadby, pohřby je potřebné domluvit telefonicky s duchovním správcem
 

Přehled bohoslužeb v dubnu 2021

 

2. 4.

Pátek

3. týden Velkého půstu

Gen 8,4–21; Přísl 10,31– 11,22

Mč. Fotýna (Světlana) Samaritánka a její synové.

Sv. liturgie předem posvěcených darů 9:00

3. 4.

Sobota

3. sobota velkopostní – zádušní („roditelská“ čili předků)

Žid 10,32–38; Mar 2,14–17
1.Sol 4,13–17; Jan 5,24–30 (zádušní)

Sv. liturgie 9:00

4. 4.

Neděle

3. neděle Velkého půstu – UCTÍVÁNÍ SVATÉHO KŘÍŽE

hlas 2. — Žid 4,14– 5,6; Mar 8,34– 9,1

Sv. liturgie 9:00

7. 4.

Streda

ZVĚSTOVÁNÍ PŘESVATÉ BOHORODICE

Velký svátek (není-li Velký týden – povolena ryba po liturgii)
Na večerní liturgii sv. Jana Zlatoústého:
paremije dne a svátku:
Exod 3,1–8; Přísl 8,22–30; pak:
Žid 2,11–18; Luk 1,24–38
Sv. Prokop Sázavský (zesnutí – 1053).
Svt. Tichon Vyznavač, patriarcha moskevský (zesnutí – 1920); ct. Justýn Čelijský (Popovič; zesnutí – 1979)

Sv. liturgie 9:00

11. 4.

Neděle

4. neděle Velk. půstu – CT. JANA SINAJSKÉHO – KLIMAKA (Žebříkovce)

hlas 3. — Žid 6,13–20; Mar 9,17–31
Efez 5,9–19; Mat 4,25– 5,12

Sv. liturgie 9.00

17. 4

Sobota

5. sobota velkopostní – akathistu; CHVÁLY PŘESV. BOHORODICI

Žid 9,24–28; Mar 8,27–31
Žid 9,1–7; Luk 10,38–42; 11,27–28 (Bohorodici)

Sv. liturgie 8:30

Po sv. liturgii se bude konat svatá tajina pomazání olejem / Jeleopomazanie

18. 4.

Neděle

5. neděle Velkého půstu – CT. MARIE EGYPTSKÉ

hlas 4. — Žid 9,11–14; Mar 10,32pol.–45
Galat 3,23–29; Luk 7,36–50

Sv. liturgie v Kyjově v kapli sv. Jozefa v 10:00

23. 4.

Pátek

6. týden Velkého půstu

Gen 49,33– 50,26; Přísl 31,8–32
Konec svaté Čtyřicátnice

Sv. liturgie předem posvěcených darů 9:00

25. 4.

Neděle

6. neděle – KvětnáVJEZD PÁNA DO JERUSALEMA
(Svěcení ratolestí; požívá se ryba)

Filip 4,4–9; Jan 12,1–18

Sv. liturgie 9.00

29. 4.

Čtvrtek

Velký čtvrtek – poslední večeře Páně

Večerní liturgie sv. Basila
Paremije a pak 1.Kor 11,23–32; Mat 26,1–20;  Jan 13,3–17;  Mat 26,21–39;  Luk 22,43–45; Mat 26,40– 27,2
(Večer povoleno víno a olej)

Sv. liturgie 9.00

30. 4.

Pátek

Velký pátek – UKŘIŽOVÁNÍ KRISTOVO
Vzpomínání spasitelného utrpení Kristova; přísný půst

Eucharistie se nekoná. Na večerní vzpomínání snímání z Kříže
 a pohřbení přečistého Těla Kristova (vynášení pláštěnice): paremije a pak 1.Kor 1,18– 2,2;
Mat 27,1–38; Luk 23,39–43; Mat 27,39–54; Jan 19,31–37; Mat 27,55–61

Večerní a čin vynášení pláštenice  15:00

 


Přehled bohoslužeb v březnu 2021

6. 3.

Sobota

Sobota zádušní („roditelská“ čili předků – světová)
(konáme vzpomínání všech zesnulých
pravoslavných křesťanů – našich bratří a sester – všech dob)

1.Kor 10,23–28; Luk 21,8–9; 25–27; 33–36
1.Sol 4,13–17; Jan 5,24–30 (zádušní)

Sv. liturgie 9:00

7. 3.

Neděle

NEDĚLE MASOPUSTNÍ; o strašném soudu

hlas 6. — 1.Kor 8,8– 9,2; Mat 25,31–46
Konec masitých pokrmů

Sv. liturgie 9:00

14. 3.

Neděle

NEDĚLE SYROPUSTNÍ; vzpomínání Adamova vyhnání
Neděle všeobecného smíření

hlas 7. — Řím 13,11– 14,4; Mat 6,14–21

Sv. liturgie 9:00

19. 3.

Pátek

Čistý týden – začátek Velkého půstu

Čistý pátek

Gen 2,20– 3,20; Přísl 3,19–34
(Liturgie předem posvěcených Darů a kánon sv. Theodoru s žehnáním koliva)

Sv. liturgie 9.00

21.3

Neděle

1. neděle Velkého půstu – OSLAVA PRAVOSLAVÍ

hlas 8. — Žid 11,24–26; 32– 12,2; Jan 1,43–51

Sv. liturgie 9.00

27.3.

Sobota

2. sobota velkopostní – zádušní („roditelská“ čili předků)

Žid 3,12–16; Mar 1,35–44
1.Sol 4,13–17; Jan 5,24–30 (zádušní)

Sv. liturgie 9.00

28.3.

Neděle

2. neděle Velk. půstu – SV. ŘEHOŘE SOLUŇSKÉHOPALAMY

hlas 1. — Žid 1,10– 2,3; Mar 2,1–12
Žid 7,26– 8,2; Jan 10,9–16

Sv. liturgie v Kyjově v kapli sv. Jozefa v 10:00

 

 
 
Přehled bohoslužeb v únoru 2021

7. 2.

Neděle

35. NED.; o slepém na cestě; hlas 2. — 1.Tim 1,15–17 (od pol.); Luk 18,35–43

Sbor všech novomučedníků a vyznavačů ruských

Řím 8,28–39; Luk 21,12–19.

Sv. Grigórij Bohoslov, archiepiskop Konstantinopolský
1 Kor 12,7–11; Jan 10,9–16

Sv. liturgie 9:00

14. 2.

Neděle

36. NEDĚLE PO 50nici; O ZACHEOVI

Předsvátek Obětování.

hlas 3. — 1.Tim 4,10–15; Luk 19,1–10

Sv. liturgie  10:00 v kapli sv. Jozefa Kyjov

15.2.

Pondělí

OBĚTOVÁNÍ PÁNĚ

Velký svátek - Setkání Pána a Boha a Spasitele
našeho Ježíše Krista (se Simeonem Bohopříjemcem)
Žid 7,7–17; Luk 2,22–40

Sv. liturgie 9:00

21.2.

Neděle

NEDĚLE O CELNÉM A FARISEOVI
Začátek Triodu postního

Vmč. Theodor Stratelat (+ 319); pror. Zachariáš

hlas 4. — 2.Tim 3,10–15; Luk 18,10–14

Sv. liturgie 9:00

28.2.

Neděle

NEDĚLE O MARNOTRATNÉM (nevěrném) SYNU

hlas 5. — 1.Kor 6,12–20; Luk 15,11–32

Sv. liturgie 9:00

 


 
Přehled bohoslužeb v lednu 2021
 

3. 1.

Neděle

29. NEDĚLE PO 50nici: Neděle svatých otců
Památka starozákonních svatých z rodopisu Ježíše Krista

hlas 4. — Žid 11,9–10; 17–23; 32–40; Mat 1,1–25

Sv. liturgie 9:00

6. 1.

Středa

Předvečer Narození Kristova

Veliké povečerie 18:00

7. 1.

Čtvrtek

NAROZENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA.

Třídenní svátek (povoleno jíst vše; tak i 10 dnů po tomto dni)  Liturgie sv. Jana Zlatoústého, Gal 4,4–7; Mat 2,1–12

Sv. liturgie 9:00

8. 1.

Pátek

Druhý den svátku Narození Kristova. Sbor přesvaté Bohorodice:
spr. Josef Snoubenec, svatý král a prorok David, sv. ap. Jakub – bratr Páně.
Žid 5,11– 6,8; Luk 21,5–7; 10–11; 20–24

Sv. liturgie 9:00

10. 1.

Neděle

30. NEDĚLE PO 50nici; neděle po Narození
Svaté Boží rodiny: spr. Josefa Snoubence, Davida, krále a Jakuba, bratra Páně.

hlas 5. Gal 1,11–19; Mat 2,13–23 (neděli po Naroz.)

Sv. liturgie  9:00

14.1.

Čtvrtek

Obřezání Páně. Svt. Vasil Veliký, archiep. Caesaree Kappadocijské (+ 379)
Velký svátek  Na liturgii sv. Vasila:
Kol 2,8–12; Luk 2,20–21; 40–52 (Obřezání) Žid 7,26 – 8,2; Luk 6,17–23 (světiteli)

Sv. liturgie 9:00

17.1.

Neděle

32. NEDĚLE PO 50nici; neděle před Bohozjevení

Zbor 70-ti apoštolů

Sv. liturgie 9:00

18.1.

Pondělí

Předvečer Křtu Páně; přísný půst
Velké svěcení vody po večerní bohoslužbě

Veliké povečerie 18:00

19.1.

Uterí

ZJEVENÍ PÁNĚ, Křest Pána našeho Ježíše Krista  (Bohozjevení čili Theofanie)

Velký svátek (povoleno jíst vše), 31. NEDĚLE PO 50nici
Na liturgii sv. Vasila Velkého:
Tit 2,11–14; 3,4–7; Mat 3,13–17
Po sv. liturgii Velké svěcení vody

Liturgie 9:00

Po sv. liturgii velké svěcení vody

24. 1.

Neděle

33. NEDĚLE PO 50nici; neděle po Bohozjevení

hlas 7. — Efez 4,7–13 (od pol.); Mat 4,12–17 (neděli po Zjevení)

2. Kor 6,1-10; Mat 25,14-30

Liturgie 9:00

30.1.

Sobota

Svátek (je-li půst, povoleno víno a olej)
Žid 13,17–21; Luk 6,17–23

Ct. Antonij Veliký (Antonín)

Liturgie 9:00

31. 1.

Neděle

34. NEDĚLE PO 50nici; o víře ženy kananejské

Svt. Athanasij (+ 373) a  Cyril (+ 444), archiepiskopové alexandrijští

Liturgie 9:00

 




 
Přehled bohoslužeb v prosinci 

 

6. 12.

Neděle

26. NEDĚLE PO 50nici;
o tom, kdo hromadí pozemské poklady a není bohat v Bohu

hlas 1. — Efez 5,5 a 8 –19; Luk 12,16–21

Sv. liturgie 9:00

13.12

Neděle

27. NEDĚLE PO 50nici; o uzdravení ženy v den sváteční

hlas 2. — Efez 6,10–17; Luk 13,10–17

Sv. všechvalný apoštol Ondřej Prvozvaný (+ 62) • Svt. Frumentos, archiep. ethiopský (+ 380)

Sv. liturgie 9:00

19. 12.

Sobota

Svt. Mikuláš Divotvorce, archiep. Myr Lycejských

Svátek (je-li půst, povoleno víno a olej)
Žid 13,17–21; Luk 6,17–23

Sv. liturgie 9:00

20.12.

Neděle

28. NEDĚLE PO 50nici; o uzdravení desíti, z nichž jen jeden díky vzdal

hlas 3. —  Kol 1,12–18; Luk 17,12–19 (evangelium 29. ned.)

Svt. Ambrož, ep. milánský (Ambrosius) (+ 397)

Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově

27.12.

Neděle

29. NEDĚLE PO 50nici; o hostině a hostech
Neděle praotců Božího národa – všech starozákonních svatých žijících před Zákonem i po udělení Zákona – od Adama po Josefa Snoubence; hlas 4. — Kol 3,4–11; Luk 14,16–24

Sv. liturgie 9:00

 

22. 11.

Neděle

24. NED. PO 50nici; vzkříšení dcery Jairovy

hlas 7. — Efez 2,14–22; Luk 8,41–56

svt. Nektarios Aiginský, metrop. pentapolský (+ 1920).

Sv. liturgie 9:00

28. 11.

Sobota

 

Začátek „Filipovského půstu“ k Narození Kristovu

 

 

29. 11.

Neděle

25. NEDĚLE PO 50nici; o milosrdném Samaritánu

hlas 8. — Efez 4,1–6; Luk 10,25–37

Svatý apoštol evangelista Matouš

Sv. liturgie 9:00

 
Přehled bohoslužeb v říjnu

 

4. 10.

Neděle

17. NEDĚLE PO 50nici; o svěřených hřivnách
Neděle po Povýšení

hlas 8. — Gal 2,16–20; Mar 8,34– 9,1 (neděli po Povýšení)
2.Kor 6,1–10; Mat 25,14–30 (řadové z 16. ned.)

Sv. liturgie 9:00

11. 10.

Neděle

18. NEDĚLE PO 50nici; zázračný rybolov na hlubině,

hlas 1. — 2.Kor 9,6–11; Luk 5,1–11

Svátek - Sv. mč. Václav, kníže český
Gal 6,2–8; Luk 6,17–23

Sv. liturgie 9:00

25. 10.

Neděle

20. NED. PO 50nici; o vzkříšení mládence; sv. Otců 7. všeob. sněmu

hlas 3. — Gal 1,11–19; Luk 7,11–16
Žid 13,7–16; Jan 17,1–13 (svatým Otcům)

Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově

31. 10.

Sobota

Sv. apoštol evangelista Lukáš

Večerní 18:00

 


Přehled bohoslužeb v září

6. 9.

Neděle

13. NEDĚLE PO 50nici; o zhoubě nepoctivých vinařů

hlas 4. — 1.Kor 16,13–24; Mat 21,33–42

Sv. liturgie 9:00

10. 9.

Čtvrtek

ctihodný Jov Počájevský (nalezení ostatků 1659)

 

možnosť se přiložit k ostatkům sv. Jova Počájevského

 

Akafist 18:00

20. 9.

Neděle

15. NEDĚLE PO 50nici; o největších přikázáních
Neděle před Povýšením

hlas 6. — Gal 6,11–18; Jan 3,13–17 (neděli před Povýšením)
2.Kor 4,6–15; Mat 22,35–46 (řadové)

Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově

21. 9.

Pondělí

Velký svátek (je-li půst, povolena ryba)
Filip 2,5–11; Luk 10,38–42; 11,27–28

NAROZENÍ PŘESVATÉ BOHORODICE

Sv. liturgie 9:00

27. 9.

Neděle

16. NEDĚLE PO 50nici, hlas 7.

Velký svátek a půst (povoleno víno a olej, ale bez ryby)
1.Kor 1,18–24; Jan 19,6–11; 13–20; 25–28; 30–35

POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE PÁNĚ
(„Pozdvihování svatého Kříže nad celým světem“; r. 326)
(Navrácení Kříže: r. 616–624.) Zesnutí svt. Jana Zlatoústého (+ 407) (služba se přenáší na 13./26. listopad)

Sv. liturgie 9:00

 


 
Přehled bohoslužeb v srpnu

2. 8.
Neděle
8. NEDĚLE PO 50nici; nasycení pěti tisíců
Svatý slavný prorok Eliáš (9. st. př. Kr.) • Spr. Áron, první kněz (16. st. př.Kr.)
Sv. liturgie 9:00
9. 8.
Neděle
9. NEDĚLE PO 50nici; Kristus kráčí po moři
Vmč. a léčitel Pantelejmon (+ 305); ap.rovn.ct. Kliment, svt. ochridský (+ 916), Angelár, GORAZD, Naum a Sáva, svatí pětipočetníci – učedníci sv. Cyrila a Metoděje
Sv. liturgie 9:00
16. 8.
Neděle
10. NEDĚLE PO 50nici; síla víry, modlitby a postu
Sv. liturgie 9:00
19. 8.
Středa
PROMĚNĚNÍ PÁNĚ  - Velký svátek (povolena ryba)
2.Petr 1,10–19; Mat 17,1–9
Svěcení ovoce

Sv. liturgie 9:00
23. 8.
Neděle
11. NEDĚLE PO 50nici; o nemilosrdném služebníku
Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově
28. 8.
Pátek
ZESNUTÍ PŘESVATÉ BOHORODICE
Velký svátek (je-li půst, povolena ryba)
Filip 2,5–11; Luk 10,38–42; 11,27–28


Sv. liturgie 9:00
30. 8.
Neděle
12. NEDĚLE PO 50nici; o zlé moci bohatství
Sv. liturgie 9:00


 

Přehled bohoslužeb v červenci 

5. 7.
Neděle
4. NEDĚLE PO 50nici; o víře setníkově
Sv. liturgie 9:00
12. 7.
Neděle
Slavní a všechvalní, nejpřednější z apoštolů Petr a Pavel (+ 67)
Ct. Paisij Svatohorec (+ 1994). Ikona Matky Boží „Kasperovská“ (1853–5)
5. NEDĚLE PO 50nici; o vymítnutí běsů z dvou posedlých
Sv. liturgie 9:00
19. 7.
Neděle
6. NEDĚLE PO 50nici; o uzdravení mrtvicí raněného
Sv. liturgie 9:00
26. 7.
Neděle
7. NEDĚLE PO 50nici; uzdravení dvou slepých a němého posedlého;
památka svatých Otců šesti všeobecných sněmů
Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově


Přehled bohoslužeb v červnu



7. 6.
Neděle
PADESÁTNICE – SVATÁ TROJICE
Seslání Svatého Ducha na apoštoly
Sv. liturgie 9:00
14. 6.
Neděle
1. NEDĚLE PO 50nici – VŠECH SVATÝCH
Sv. liturgie 9:00
21.6.
Neděle
2. NEDĚLE PO 50nici; VŠECH SVATÝCH ZEMÍ NAŠICH
a všech ctihodných a bohonosných Otců Svaté Hory Athonské
Sv. liturgie se koná v kapli sv. Jozefa v Kyjově 10:00
28.6.
Neděle
3. NEDĚLE PO 50nici; nemějte starost o pozemské věci, Kn. Lazar Srbský (+ 1389) všichni srbští mučedníci od jeho dnů dodnes (včetně nmčGorazda). (Památka bitvy na Kosově poli, 1389)
Sv. liturgie 9:00

Přehled bohoslužeb v březnu

1. 3.
Neděle
NEDĚLE SYROPUSTNÍ; vzpomínání Adamova vyhnání
Neděle všeobecného smíření
Sv. liturgie 9:00
6. 3.
Pátek
Čistý týden – začátek Velkého půstu
Čistý pátek
Sv. liturgie předem posvěcených Darů 10:00
8. 3.
Neděle
neděle Velkého půstu – OSLAVA PRAVOSLAVÍ
hlas 5. — Žid 11,24–26; 32– 12,2; Jan 1,43–51Je-li půst, povoleno víno a olej
Předchůdci: 2.Kor 4,6–15; Mat 11,2–15
Sv. liturgie 9:00
14. 3.
Sobota
2. sobota velkopostní – zádušní („roditelská“ čili předků)
Sv. liturgie 9.00
15.3.
Neděle
2. neděle Velk. půstu – SV. ŘEHOŘE SOLUŇSKÉHOPALAMY
Sv. liturgie se koná v kapli sv. Jozefa v Kyjově 10:00
21.3.
Sobota
3. sobota velkopostní – zádušní („roditelská“ čili předků)
Sv. liturgie 9:00
22.3.
Neděle
3. neděle Velkého půstu;
UCTÍVÁNÍ SVATÉHO KŘÍŽE
Svátek (je-li půst, povoleno víno a olej)
40ti mučedníkům – na liturgii:
Žid 12,1–10; Mat 20,1–16
Sv. liturgie 9:00
27.3.
Pátek
4. týden Velkého půstu
Sv. liturgie předem posvěcených Darů 10:00
28.3.
Sobota
4. sobota velkopostní – zádušní („roditelská“ čili předků)
Sv. liturgie 9:00
29.3.
Neděle
4. neděle Velk. půstu
CT. JANA SINAJSKÉHO – KLIMAKA (Žebříkovce)
Sv. liturgie 9:00

Přehled bohoslužeb v únoru

1. 2.
Sobota
Sobota.  Ct. Makarios Veliký,
Sv. liturgie 9:30
2. 2.
Neděle
33. NEDĚLE PO 50nici; O ZACHEOVI 
Sv. liturgie 9:00
9. 2.
Neděle
NEDĚLE O CELNÉM A FARISEOVI; hlas 1. — 2.Tim 3,10–15; Luk 18,10–14
Řím 8,28–39; Luk 21,12–19. Sbor všech novomučedníků a vyznavačů ruských: Památka všech zesnulých, kteří trpěli v časech pronásledování víry křesťanské.
Začátek Triodu postního
Sv. liturgie 9:00
15. 2.
Sobota
OBĚTOVÁNÍ PÁNĚ – Setkání Pána a Boha a Spasitele našeho Ježíše Krista (se Simeonem Bohopříjemcem)
Žid 7,7–17; Luk 2,22–40

Sv. liturgie 9:00
16. 2.
Neděle
NEDĚLE O MARNOTRATNÉM (nevěrném) SYNU
Sv. liturgie se koná v kapli sv. Jozefa v Kyjově 10:00
22.2.
Sobota
Sobota zádušní („roditelská“ čili předků – světová); vzpomínáme všech zesnulých
pravoslavných křesťanů – našich bratří a sester – všech dob
Sv. liturgie 9:00
23.2.
Neděle
NEDĚLE MASOPUSTNÍ; o strašném soudu
hlas 3. — 1.Kor 8,8– 9,2; Mat 25,31–46
Konec masitých pokrmů
Sv. liturgie 9:00


Přehled bohoslužeb v lednu

KRISTUS SE RODÍ! OSLAVUJTE HO!
CHRISTOS RAŽDAJETSJA!  SLAVITE JEHO!
ХРИСТОС РАЖДАЕТСЯ! СЛАВИТЕ ЙЕГО!

5. 1.
Neděle
29. NEDĚLE PO 50nici: Neděle svatých otců
Památka starozákonních svatých z rodopisu Ježíše Krista
Sv. liturgie 9:00
6. 1.
Pondělí
Předvečer Narození Kristova
Veliké povečerie 18:00
7. 1.
Uterý
NAROZENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA.
Třídenní svátek (povoleno jíst vše; tak i 10 dnů po tomto dni)  Liturgie sv. Jana Zlatoústého, Gal 4,4–7; Mat 2,1–12
Sv. liturgie 9:00
8. 1.
Středa
Druhý den svátku Narození Kristova. Sbor přesvaté Bohorodice:
spr. Josef Snoubenec, svatý král a prorok David, sv. ap. Jakub – bratr Páně. Žid 5,11– 6,8; Luk 21,5–7; 10–11; 20–24
Sv. liturgie se koná v kapli sv. Jozefa v Kyjově 10:00
12. 1.
Neděle
30. NEDĚLE PO 50nici; neděle po Narození
Svaté Boží rodiny: spr. Josefa Snoubence, Davida, krále a Jakuba, bratra Páně.
hlas 5. Gal 1,11–19; Mat 2,13–23 (neděli po Naroz.)
Sv. liturgie  9:00
14.1.
Uterý
Obřezání Páně. Svt. Vasil Veliký, archiep. Caesaree Kappadocijské (+ 379)
Velký svátek  Na liturgii sv. Vasila: Kol 2,8–12; Luk 2,20–21; 40–52 (Obřezání) Žid 7,26 – 8,2; Luk 6,17–23 (světiteli)
Sv. liturgie 9:00
18.1.
Sobota
Předvečer Křtu Páně; přísný půst
Velké svěcení vody po večerní bohoslužbě
Večerní v kapli sv. Jozefa Kyjov   15:00
19.1.
Neděle
ZJEVENÍ PÁNĚ, Křest Pána našeho Ježíše Krista  (Bohozjevení čili Theofanie)
Velký svátek (povoleno jíst vše), 31. NEDĚLE PO 50nici
Na liturgii sv. Vasila Velkého: Tit 2,11–14; 3,4–7; Mat 3,13–17
Po sv. liturgii Velké svěcení vody
Liturgie 9:00
Po sv. liturgii velké svěcení vody
26. 1.
Neděle
32. NEDĚLE PO 50nici; neděle po Bohozjevení
hlas 7. — Efez 4,7–13 (od pol.); Mat 4,12–17 (neděli po Zjevení)
2. Kor 6,1-10; Mat 25,14-30
Liturgie 9:00


Žádné komentáře:

Okomentovat

Příspěvky netýkající se pravoslaví, budou mazány.