pátek 20. listopadu 2020

Přehled bohoslužeb v listopadu


22. 11.

Neděle

24. NED. PO 50nici; vzkříšení dcery Jairovy

hlas 7. — Efez 2,14–22; Luk 8,41–56

svt. Nektarios Aiginský, metrop. pentapolský (+ 1920).

Sv. liturgie 9:00

28. 11.

Sobota

 

Začátek „Filipovského půstu“ k Narození Kristovu

 

 

29. 11.

Neděle

25. NEDĚLE PO 50nici; o milosrdném Samaritánu

hlas 8. — Efez 4,1–6; Luk 10,25–37

Svatý apoštol evangelista Matouš

Sv. liturgie 9:00



sobota 3. října 2020

Přehled bohoslužeb v říjnu


 

 

4. 10.

Neděle

17. NEDĚLE PO 50nici; o svěřených hřivnách
Neděle po Povýšení

hlas 8. — Gal 2,16–20; Mar 8,34– 9,1 (neděli po Povýšení)
2.Kor 6,1–10; Mat 25,14–30 (řadové z 16. ned.)

Sv. liturgie 9:00

11. 10.

Neděle

18. NEDĚLE PO 50nici; zázračný rybolov na hlubině,

hlas 1. — 2.Kor 9,6–11; Luk 5,1–11

Svátek - Sv. mč. Václav, kníže český
Gal 6,2–8; Luk 6,17–23

Sv. liturgie 9:00

25. 10.

Neděle

20. NED. PO 50nici; o vzkříšení mládence; sv. Otců 7. všeob. sněmu

hlas 3. — Gal 1,11–19; Luk 7,11–16
Žid 13,7–16; Jan 17,1–13 (svatým Otcům)

Sv. liturgie 9:00

31. 10.

Sobota

Sv. apoštol evangelista Lukáš

Večerní 18:00

 



pátek 4. září 2020

Přehled bohoslužeb v září

6. 9.

Neděle

13. NEDĚLE PO 50nici; o zhoubě nepoctivých vinařů

hlas 4. — 1.Kor 16,13–24; Mat 21,33–42

Sv. liturgie 9:00

10. 9.

Čtvrtek

ctihodný Jov Počájevský (nalezení ostatků 1659)

 

možnosť se přiložit k ostatkům sv. Jova Počájevského

 

Akafist 18:00

20. 9.

Neděle

15. NEDĚLE PO 50nici; o největších přikázáních
Neděle před Povýšením

hlas 6. — Gal 6,11–18; Jan 3,13–17 (neděli před Povýšením)
2.Kor 4,6–15; Mat 22,35–46 (řadové)

Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově

21. 9.

Pondělí

Velký svátek (je-li půst, povolena ryba)
Filip 2,5–11; Luk 10,38–42; 11,27–28

NAROZENÍ PŘESVATÉ BOHORODICE

Sv. liturgie 9:00

27. 9.

Neděle

16. NEDĚLE PO 50nici, hlas 7.

Velký svátek a půst (povoleno víno a olej, ale bez ryby)
1.Kor 1,18–24; Jan 19,6–11; 13–20; 25–28; 30–35

POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE PÁNĚ
(„Pozdvihování svatého Kříže nad celým světem“; r. 326)
(Navrácení Kříže: r. 616–624.) Zesnutí svt. Jana Zlatoústého (+ 407) (služba se přenáší na 13./26. listopad)

Sv. liturgie 9:00

 


 


středa 29. července 2020

Přehled bohoslužeb v srpnu

 

2. 8.
Neděle
8. NEDĚLE PO 50nici; nasycení pěti tisíců
Svatý slavný prorok Eliáš (9. st. př. Kr.) • Spr. Áron, první kněz (16. st. př.Kr.)
Sv. liturgie 9:00
9. 8.
Neděle
9. NEDĚLE PO 50nici; Kristus kráčí po moři
Vmč. a léčitel Pantelejmon (+ 305); ap.rovn.ct. Kliment, svt. ochridský (+ 916), Angelár, GORAZD, Naum a Sáva, svatí pětipočetníci – učedníci sv. Cyrila a Metoděje
Sv. liturgie 9:00
16. 8.
Neděle
10. NEDĚLE PO 50nici; síla víry, modlitby a postu
Sv. liturgie 9:00
19. 8.
Středa
PROMĚNĚNÍ PÁNĚ  - Velký svátek (povolena ryba)
2.Petr 1,10–19; Mat 17,1–9
Svěcení ovoce

Sv. liturgie 9:00
23. 8.
Neděle
11. NEDĚLE PO 50nici; o nemilosrdném služebníku
Sv. liturgie 10:00 v kapli sv. Jozefe v Kyjově
28. 8.
Pátek
ZESNUTÍ PŘESVATÉ BOHORODICE
Velký svátek (je-li půst, povolena ryba)
Filip 2,5–11; Luk 10,38–42; 11,27–28


Sv. liturgie 9:00
30. 8.
Neděle
12. NEDĚLE PO 50nici; o zlé moci bohatství
Sv. liturgie 9:00